November 10, 2019

Congratulations on all the runner ups and champions! 

Game Day:

Conference A -  1st Place - Carmel    2nd Place - Roy C Ketcham

Conference B - 1st place - Somers     2nd Place - Poughkeepsie

Conference C - 1st Place - Eastchester   2nd Place - Walter Pa...

November 10, 2019

All League 

Julia Tsesmetzis John Jay

Samantha Gambert Pearl River

Molly Corry Carmel

Olivia Piscani Pearl River

Colleen Kelly John Jay

Gianna Nicastro Pearl River

Samantha Fabry Somers

Amanda Bernardi Eastchester

Adriana Raus Putnam Valley

Lindsey Mitchell John Jay

Nina Campos U...

February 17, 2019

All League Teams:

Large Schools:


first name    last name    school


Tatiana    Aquino    Poughkeepsie
Alyssa    Bellamoli     Mahopac
Ariella    Berisha    Mahopac
Kaitlyn...

February 17, 2019

Congratulations to our Sectional Champions!!!!

North Rockland - lge school, lge team         runner up - John Jay

Ursuline - lge school, sm team                    runner up - New Rochelle

Putnam V...

November 5, 2018

Congratulations to our Conference Runner ups and Champions:

Small School Small team:

Runner Up:  Walter Panas

Champion:  Eastchester

3rd Lakeland HS

4th Croton Harmon

Small School Large Team

Runner Up:  Pearl River

Champion:  Hendrick Hudson

Coed

Champion:  Somers

Large school la...

Modified

1st Eastchester 

2nd Wappingers 

3rd Van Wyke 

JV

1st North Rockland 

2nd Yorktown 

3rd John Jay 

4th Ketcham 

5th Mahopac

6th Arlington 

October 27, 2018

Small School - Large Team 

1st - Hendrick Hudson 

Small School- Small Team

1st Eastchester 

2nd Lakeland 

Large School- Small Team

1st Mahopac

2nd Maria Regina 

3rd Ketcham 

Large School- Large Team

1st North Rockland

2nd Clarkstown South

JV

1st North Rockland

2nd Eastchester 

3rd Ma...

October 21, 2018

Thank you Carmel HS for hosting a wonderful first ever Game Day Championship!  Congratulations to all the teams that made it out last weekend!

Division A-Varsity

1-Mahopac

2-Ketcham

3-Ossining

4-John Jay

Division B- Varsity

1-Carmel

2-Blind Brook

3-Poughkeepsie

Division B-JV

1-Ur...

March 3, 2018

Prelims

D1 Small

The Ursuline School - 3rd

D2 Small

Eastchester - 5th

Co-Ed

John Jay - 2nd

D2 Large 

Putnman Valley - 1st 

D1 Large

North Rockland- 4th 

Finals

D1 Small

The Ursuline School - 4th

D2 Small

Eastchester - 5th

Co-Ed

John Jay - 2nd

D2 Large 

Putnman Valley - 3rd

D1 Large

North R...

February 24, 2018

Section 1 Cheerleading All League

Small Schools

Samantha Aaronson Hen Hud

Julieta Casuriaga Hen Hud

Sydney Connolly Albertus Magnus

Sophia Falkenberg Westlake

Sadie Feighan Westlake

Nia Givan Put Valley

Carla Guariglia Hen Hud

Anna Hardy Pearl River

Olivia Jordan Tucka...

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now